گلدان میناکاری

ست (بقچه ترمه دوزی ابریشم،بشقاب میناکاری،گلدان میناکاری) با جعبه جیر

ست (بقچه ترمه دوزی ابریشم،بشقاب میناکاری،گلدان میناکاری) با جعبه جیر

474,000تومان
کد محصول : sd-025 mi-003 mi-056

ست ترمه دوزی و میناکاری از بقچه ترمه دوزی ابریشم 1*1 اعلا 5 رنگ،بشقاب 25 سانت میناکاری و گلدان 20 سانت میناکاری تشکیل شده که به خوبی هنرهای دستی ایرانیان را به نمایش گذاشته است.

یکی از صنایع دستی ایرانیان میناکاری نام دارد که سابقه آن به دوران ساسانیان میرسد.مینا ماده ای زجاجی است که بر اثر ذوب شدن روی سطح اشیای فلزی،جلوه ای شفاف شبیه به کاشی لعاب دار پیدا میکند.هنر میناکاری به روش های مینای مشبک، مینای حکاکی . مینای خانه بندی اجرا میگردد.میناسازی متداول امروزی، نوعی نقاشی با رنگ مینایی است. از هنر میناکاری برای ساخت تابلو، ساعت، شربت خوری، بشقاب، شکلات خوری، گردنبند، جعبه جواهرات، ظروف گلدان و ... استفاده میگردد.

ترمه، نوعی پارچه گرانبهای بافته شده از الیاف بسیار لطیف است که از صنایع دستی نساجی نفیس ایران میباشد. نقشهای منحنی مانند بته جقه و گلهای شاه عباسی در رنگهای مختلف در ترمه به کار میرود.ترمه با طرح های بسیار متنوعی در نقاط مختلف ایران بافته میشود و ترمه یزد به زیبایی بسیار معروف است.برای ترمه بافی از ابریشم و پشم مرغوب با الیاف بلند استفاده میگردد.برخی از نقشهای متنوع ترمه بافی عبارتند از بته جقه، گلهای شاه عباسی و محرمات.

*خواهشمند است برای آگاهی از طرح ها و رنگ های موجود ،با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس :88891629-021

سبد خرید

ارتباط با ما

logo.png
صنایع دستی نیکان تجارت
میدان ولیعصر ابتدای بلوار کشاورز پلاک 31 طبقه دوم واحد دوم جنوبی

شماره تماس های شرکت: 88891629
شماره همراه: 09125257009
شماره فکس: 88924744
ایمیل: info@nth-art.com

 قوانین و مقرراتlogo-samandehi

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search